Ganoderma

Jedna zázračná liečivá rastlina

V Číne už po tisícročia považujú hubu Ganoderma za vynikajúcu "liečivú rastlinu". Je prvým "liekom", ktorý nemá žiadne vedľajšie účinky ani pri dlhodobom užívaní. Podporuje obranyschopnosť organizmu, účinne napomáha predchádzaniu chorôb a v zachovaní zdravia.

Úspešné pestovanie

Divo rastúca ganoderma je veľmi zriedkavá, jej zber je obtiažny. Keď ju už niekto aj nájde, jej účinok skoro vždy pominie kvôli zostarnutiu, doslova stvrdne na kožu. Dokonca sa môže stať i jedovatou. Akákoľvek kontrola akosti

je nemožná kvôli nesystémovosti zberu.

V r. 1970 p. Yukio Naoi, jeden z technikov potravinárskeho výskumného ústavu univerzity v Kjóte, úspešne aplikoval metódu pestovania oddeľovaním spór pri pestovaní Ganodermy. Táto metóda bola v ČLR zavedená v r. 1975. Nakoľko sú klimatické a pôdne podmienky mimoriadne vhodné, táto metóda sa veľmi rozšírila.

Zázračné účinky huby Ganodermy:

Ganoderma bola po viac ako tisíc rokov zahalená do rúcha tajomnosti. Ľudia vedeli len, že Ganoderma zachováva mladosť, že jej pravidelné úžívanie zabezpečí dlhý život, nikto sa ale jakživ nepustil do riadneho výskumu, aby zistil príčinu tohto účinku.
V posledných rokoch bolo na základe dôkladných výskumov čínskych vedcov i vedcov iných národností konečne odhalené tajomstvo jej výnimočnej účinnosti, za prispenia analýz a pokusov spolupracujúcich nemocníc, univerzít a farmaceutických firiem. Čistí krv, detoxikuje, má močopudné účinky, chráni pečeň, reguluje činnosť čriev, podporuje srdečnú činnosť, reguluje krvný tlak, má ukľudňujúce, kašeľ tlmiace a odhlieňovacie účinky a povedľa toho aj obmedzuje rast tumorov.

Najdôležitejšie zložky Ganodermy:

  1. Organické germánium (Ge): až na 1,5 násobok zvyšuje schopnosť krvi absorbovať kyslík, môže zlepšovať trávenie, môže predchádzať odumieraniu tkanív. Podľa výskumov Ganoderma obsahuje 800 - 2000 milióntin germánia, čo je 4 až 6x viac ako v koreni panaxu (ženšen ázijský)
  2. Polysacharidy: tieto organické zlúčeniny posilňujú imunitný systém organizmu, ničia vírusy. Japonské farmaceutické firmy ich rafinujú zodpovedajúcim spôsobom pre liečebné účely a Zdravotnícky odbor Koseisho ich vyhlásil za podporované liečivo v Japonsku
  3. Horká chuť. Lekárski a farmaceutickí odborníci neustále skúmajú túto vlastnosť. Výsledok: s najväčšou pravdepodobnosťou je to spôsobené spoločným pôsobením germánia a polysacharidov. Niektoré rastliny obsahujú jednu alebo druhú zložku, Ganoderma je však od všetkých účinnejšia. Kombinácia zložiek je odlišná od iných rastlín a v záujme zachovania vysokej účinnosti je dôležité zachovať všetky základné zložky